Leidiniai

Monografija „Kęstutis Zapkus“ – pirmasis išsamus tapytojo biografijos ir kūrybos pristatymas

„Lewben Art Foundation“ kartu su Lietuvos išeivijos dailės fondu ir Vilniaus dailės akademijos leidykla, išleido Kęstučio Zapkaus monografiją. Tai pirmasis išsamus Niujorke gyvenančio tapytojo Kęstučio Zapkaus biografijos ir kūrybos pristatymas.

IMG 8733rx
Monografijos „Kęstutis Zapkus“ viršelis

PIRKTI

„Lewben Art Foundation“ kartu su Lietuvos išeivijos dailės fondu ir Vilniaus dailės akademijos leidykla išleido Kęstučio Zapkaus monografiją. Tai pirmasis išsamus Niujorke gyvenančio tapytojo Kęstučio Zapkaus biografijos ir kūrybos pristatymas. K. Zapkus – vienas žymiausių JAV dirbančių lietuvių dailininkų, tvirtai įaugęs į Niujorko tapybos mokyklą. Jo kūryboje abstrakcija derinama su socialiniu tyrimu, vaizdai grindžiami muzikinio komponavimo ir architektūrinio erdvės struktūravimo principais. 10-ojo dešimtmečio pradžioje K. Zapkus dėstė Vilniaus dailės akademijoje ir paskatino permainas jaunosios kartos lietuvių menininkų kūryboje.

Knygoje reprodukuojama 119 kūrinių nuo ankstyvojo iki vėlyvojo kūrybos periodų. Leidinyje lietuvių ir anglų kalbomis publikuojami Laimos Kreivytės, Lucy R. Lippard, Sandros Skurvidos, Marjorie Welish ir paties tapytojo Kęstučio Zapkaus tekstai.

Kartu su dailininko knygos pasirodymu 2014 m. balandžio 11 d. Nacionalinėje dailės galerijoje buvo atidaryta ir Kęstučio Zapkaus tapybos retrospektyvos paroda. Todėl, pasak knygos sudarytojos menotyrininkės Laimos Kreivytės, žiūrovas galės skaityti šią knygą ne tik kaip dailininko kūrybos istoriją, bet ir kaip erdvinį bei konceptualų parodos žemėlapį, padedantį orientuotis sudėtingame ir kartu intriguojančiame modernios tapybos pasaulyje.

 

Monografijos sudarytoja – Laima Kreivytė
Metai – 2014
Puslapių skaičius – 232

 

Rėmėjai: Kultūros rėmimo fondas, „Lewben Group“, „Enercom Capital“, Jonas ir Živilė Garbaravičiai

„Jonas Rimša. Sugrįžimas į Tėvynę“ – išsami menininko kūrybos apžvalga
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3