Naujienos

57-ojoje Venecijos bienalėje Lietuvai atstovaus Žilvino Landzbergo instaliacija „R“

57-ojoje Venecijos bienalėje Lietuvai atstovaus Žilvino Landzbergo instaliacija „R“, atverianti hipnotizuojančias tikroves, kuriose šiaurietiški peizažai ir vaizdiniai susijungia su venecijietiška Scuola San Pasquale pastato balto kubo erdve. „Lewben Art Foundation“ šiais metais tapo projekto partneriu. Oficialus Lietuvos paviljono atidarymas Venecijoje įvyks gegužės 12 d. 19 val. Scuola San Pasquale, San Francensco della Vigna, Castello 2786, Venecijoje.

1
Žilvinas Landzbergas, piešinys tušu, 2017

R – tai ryšys, regimybė, ramybė, raktas, radis, renis, refleksija, realybė, reikšmė ir rimas. RA – kaip astronomijoje, mitologijoje, medicinoje, chemijoje, muzikoje, jūreivystėje ir kitur. R yra kompleksiškiausia abėcėlės raidė, aprėpianti platų geometrinių figūrų bei reikšmių spektrą ir tįstanti racionalumo ir fantazijos ribomis.

R yra būdingas Žilvino Landzbergo meninės praktikos elementas, kur R yra erdvė ir objektas, veikėjas, raidė, ženklas ir portalas. Landzbergo instaliacijos įgyja fizinį ir jutiminį kūną, jose pasitelkiama pasakos struktūra, kurioje archetipiniai elementai, socialinės refleksijos ir asmeninės įžvalgos susipina į fantastinius erdvinius pasakojimus.

Žilvinas Landzbergas (g. 1979 m. Kaune) gyvena ir dirba Vilniuje. Landzbergas studijavo skulptūrą Vilniaus dailės akademijoje ir baigė podiplomines studijas „De Ateliers“ rezidencijoje Amsterdame. Nuo 2003 m. Landzbergas aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengęs savo personalines parodas tokiose institucijose kaip Šiuolaikinio meno centras Vilniuje ir „Modern Art Oxford“ Jungtinėje Karalystėje. Jo darbai buvo pristatyti daugelyje tarptautinių grupinių parodų: „About the Trees“ Paulo Klee centre (ZPK) Berne (2016), „City Without Walls: Vilnius“ Liverpulio bienalėje (2010), „Lunar Distance“ muziejuje „De Hallen“ Harleme (2009) ir X Baltijos tarptautinio meno trienalėje „Miesto istorijos“ Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2009).

 

Komisaras: Kęstutis Kuizinas
Kuratorės: Ūla Tornau ir Asta Vaičiulytė
Organizatorius: Šiuolaikinio meno centras, Vilnius

Lietuvos paviljoną Venecijos bienalėje pristato Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Partneriai: „Lewben Art Foundation“, Monika Mačiulytė, „Galerie Fons Welters“, UAB „Druskininkų RASA“.

 

Žilvinas Landzbergas
R
2017 05 10–10 29
Spaudos dienos: gegužės 10–12 d.
Oficialus Lietuvos paviljono atidarymas Venecijoje įvyks gegužės 12 d. 19 val. Scuola San Pasquale, San Francensco della Vigna, Castello 2786, Venecijoje.

Knyga „Public Space? Lost and Found“ Fotoreportažas iš parodos „Nuo realizmo iki objekto“ atidarymo Vilniuje
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3