Naujienos

„Homo Absentia“ – „Lewben Art Foundation“ paroda Vilniaus skveruose

Žmonija – vienas organizmas, viename iš retų interviu pandemijos akistatoje yra ištaręs estų kompozitorius Arvo Pärtas. Ji be paliovos skaičiuoja ekonominius ir žmogiškuosius nuostolius, vis matomesnius ataskaitose ir sutrūkinėjusiuose ar prarastuose žmonių ryšiuose. ‘Kylanti’ apsaugotos gyvybės kaina tik paliudija, kaip žmonija susijusi. Ar tai nauja patirtis? Prie panašių apmąstymų ir vertinimų vedė ir ankstesni sukrėtimai, ir šiuolaikinėje kasdienybėje vis retesnė santykių ir vertybių pusiausvyra.

HA Final Social media4 30

Kaip viskas pasikeičia izoliuojant žmones (Imantas Selenis), dehumanizuojant viešąsias erdves (Paulius Petraitis), atskiriant ir sutraukant žmogiškuosius ryšius (Indrė Urbonaitė), santykius perkeliant į virtualią erdvę (Geistė Kinčinaitytė)? O jei nelieka santykių, ar vis dar yra vietos viešoms paslaptims ir kokia jų kaina (Visvaldas Morkevičius)? Ko vertos uždarytų ar nelankomų muziejų kolekcijos, pasisavintos Marso teritorijos, nejaukiai ištuštėję šalti Pasaulio miestai? Ar gatvėje sutikti žmonės, prisidengę kaukėmis, neprimena prieš apklausą sulaikytų ir tardymo izoliatoriuje tapatybę slepiančių piliečių? Ar galime skenuoti savo atmintį, suskaitmeninti gyvenimo kelionės patirtis, virtualizuoti santykius? Galima ir verta klausti, net jei nepavyks atsakyti iš tikro. Iš tikro bus tik tada, jei bus šalia Tas, dėl kurio visa tai.

Trūksta / nėra žmogaus / homo absentia – tai svarbių Lietuvos menininkų, neretai ir jaunų, paroda atvirose erdvėse ribojamų Lietuvos muziejų ir galerijų kontekste. Daugelis kūrinių – gerokai prieš prasidedant savanoriškai ar priverstinei izoliacijai įkūnytos įžvalgos ar surinktos praradimų dokumentacijos. Parodą inspiravo „Lewben Art Foundation“ kolekcijoje sukaupti fotografijos kūriniai.

 

Parodos organizatorius – „Lewben Art Foundation“
Parodos kuratorius – Gintaras Česonis
Menininkai: Geistė M. Kinčinaitytė, Visvaldas Morkevičius, Paulius Petraitis, Imantas Selenis, Indrė Urbonaitė
Parodos architektūra – IMPLMNT architects
Parodos grafikos dizainerė – Ugnė Balčiūnaitė
Partneriai: Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Vilniaus miesto savivaldybė, „JCDecaux“
Rėmėjai: „Lewben“, „Enercom Capital“, „Strategy Labs“, „Nordgain“, „Ellex Valiunas“, „Orion“, Lietuvos kultūros taryba, Živilė ir Jonas Garbaravičiai, Lina ir Tomas Kučinskai
Draugai – Svema
Informaciniai rėmėjai: 15min.lt, artnews.lt, „Echo Gone Wrong“, „7 meno dienos“

Vilniaus skveruose po atviru dangumi – paroda „Homo Absentia“ Naujas kūrinys kolekcijoje – Soshiro Matsubara „Pasakojimas apie meilės romaną“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27