Naujienos

Katjos Novitskovos paroda „Eyes of the World“ Šiuolaikinio meno muziejuje Zygene, Vokietijoje

Estų menininkės Katjos Novitskovos instaliacija „Aktyvavimo modelis (raganosiai)“ (2014 m.) iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos, įprastai eksponuojama Vilniuje esančiame „D9 Artsy Office“ atriume, iškeliavo į parodą Šiuolaikinio meno muziejuje Zygene, Vokietijoje. „Eyes of the World“ bus pirmoji šios autorės monografinė muziejinė paroda šioje šalyje, kurią bus galima pamatyti nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki kitų metų sausio 14 d.

Rytis Seskaitis
Katja Novitskova. The Model of Activation (Rhinos)”, 2014. Collection of the Lewben Art Foundation

Paroda bus skirta išsamiai apžvelgti K. Novitskovos pastarojo dešimtmečio darbus ir pristatyti daugybę naujų kūrinių, kuriuose menininkė kelia klausimus apie skaitmeninių duomenų sistemų ir dirbtinio intelekto algoritmų įtaką mūsų vizualinei ir erdvinei patirčiai.

Savo darbais K. Novitskova analizuoja, kaip technologinė dimensija susilieja su fizine dimensija, todėl jos kuriami skaitmeniniai koliažai, skulptūros ir instaliacijos pelnė jai postinternetinės menininkės statusą. „Aktyvavimo modelis (raganosiai)“ instaliacijoje vaizduojami du didžiuliai raganosiai, kuriuos tik pamačius gyvai galima suprasti, kad tai yra dvimačiai, o ne trimačiai objektai, o šalia jų besiranganti strėlė simbolizuoja kapitalistinį augimą. Sparti skaitmeninių technologijų raida pakeitė tai, kaip suvokiame erdvę, todėl, pasak K. Novitskovos, išsitrynė riba, skirianti realų pasaulį nuo technologijomis perteikto jo atvaizdo.

 

Daugiau apie parodą skaitykite čia.

Vlado Suncovo skulptūros kviečia prisėsti ir naujai pažvelgti į Vilnių Atgims dalis istorinio pastato Vilniuje: prasideda renovacija, po kurios duris atvers „Lewben Art Foundation“ privatus šiuolaikinio meno muziejus
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3