Naujienos

Knyga „Public Space? Lost and Found“

Šių metų gegužės mėnesį pasirodė Masačusetso technologijos instituto (MIT) Meno, kultūros ir technologijos programos išleista knyga „Public Space? Lost and Found". Knygoje pristatomi meno ir viešųjų erdvių projektai ir nagrinėjama viešos erdvės sampratos evoliucija nuo diskusijų apie meno reprezentacijos politiką iki aktyvaus pilietinio meno formų. Vienas iš knygos autorių – Gediminas Urbonas, Masačusetso Technologijos Instituto (MIT) profesorius, Nacionalinės premijos laureatas. „Lewben Art Foundation“ yra vienas iš leidinio rėmėjų.

PSLF Cover
Knyga „Public Space? Lost and Found“

Meno ir architektūros sričių autorių straipsniuose diskutuojama kaip viešos erdvės kūrimas ir jos samprata veikia dabartį sąlygojančius konceptus tokius kaip visuotinė kompiuterizacija, klimato kaita, taupymo ir diržų suveržimo politika, ir įvairių politinio ekstremizmo apraiškų iškilimas. Šios knygos prielaida įrašyta jos pavadinime – vieša erdvė yra nuolat pametama ir vėl atrandama. Viešoji erdvės - kiekvienai kartai reikalinga fikcija kelianti atvirus klausimus ir atidengianti socialinius ir technologinius sluoksnius įtakojančius mūsų gyvenimo pokyčius.

Šios knygos prielaida įrašyta jos pavadinime – vieša erdvė yra nuolat pametama ir vėl atrandama. Viešoji erdvė – kiekvienai kartai reikalinga fikcija, kelianti atvirus klausimus ir atidengianti socialinius ir technologinius sluoksnius, įtakojančius mūsų gyvenimo pokyčius.

Gediminas Urbonas – menininkas ir dėstytojas, kartu su Nomeda Urboniene Venecijos bienalėje buvo apdovanoti specialiu prizu už Nacionalinį paviljoną ir projektą „Villa Lituania“ (2007). Tais pačiais metais jiems įteikta ir Lietuvos Nacionalinė premija. G. ir N. Urbonų įkurta „US: Urbonas Studio“ tyrinėja ekonominių, socialinių ir politinių pokyčių sukeltus prieštaravimus ir konfliktus. Menininkai pasitelkia ir aktyvuoja kultūrinę bei politinę vaizduotę, kuria meninės ir socialinės praktikos modelius bei organizacines sistemas, tiriančias ir testuojančias laisvės suvokimo ribas.

 

Sudarytojai: Gediminas Urbonas, Ann Lui ir Lucas Freeman

Leidykla – „MIT Press

Rėmėjai: „Lewben Art Foundation“, „Cynthia and John S. Reed Foundation“, „Mediafon“, „Furthermore: a program of the J. M. Kaplan Fund“, „Council for the Arts at MIT“, „UPS ASC Lithuania“, „Skubios siuntos“, Generalinis Ispanijos konsulatas

 

Daugiau apie knygą čia.

 

„Lewben Art Foundation“ kolekcijoje – Auksės Miliukaitės kūrinys 57-ojoje Venecijos bienalėje Lietuvai atstovaus Žilvino Landzbergo instaliacija „R“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27