Naujienos

„Lewben Art Foundation“ – vienas Iš Lietuvos paviljono Venecijos meno bienalėje mecenatų

Balandžio 21 d. Venecijos meno bienalėje duris atvers Lietuvos paviljonas, kuriame bus pristatytas menininko Roberto Narkaus projektas „Gut Feeling“ (liet. „Nuojauta“), organizuojamas Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) Vilniuje. Kompleksiškas kūrinys, įsiliesiantis į vietinį miesto gyvenimą, bus įkurdintas viename paskutiniųjų negentrifikuotų Venecijos skverų Castello rajone, buvusios skalbyklos ir kepyklos patalpose. Čia iki pat bienalės pabaigos lapkričio 27 d. veiks siurrealistinis jūržolių gamybos kooperatyvas. „Lewben Art Foundation“ jau trečią kartą yra vienas iš Lietuvos paviljono Venecijos bienalėje mecenatų.

278393121 119978027314978 1565047349367988454 n

Kuratorės N. Bumblienės teigimu, „Lewben Art Foundation“ – vienas aktyviausių vietos ir tarptautinį šiuolaikinį meną kolekcionuojančių, pristatančių ir remiančių fondų Lietuvoje. Jo kolekcijoje taip pat yra ir keli R.Narkaus darbai.

„Pradėję dirbti su Lietuvos nacionaliniu paviljonu, iš karto kreipėmės į juos prašydami prisidėti prie sėkmingo ir visavertiško projekto įgyvendinimo. Labai džiaugiamės, kad fondas nuo pat pradžių palaikė projektą ir sutiko tapti jo mecenatu. Jo finansinis indėlis labai svarbus šio didelio ir kompleksiško projekto įgyvendinimui“, – pasakoja N.Bumblienė.

Pasak „Lewben Art Foundation“ valdybos pirmininko Viliaus Kavaliausko, mecenatystės kultūra Lietuvoje žada vis didesnius teigiamus pokyčius, o vien tik su valstybės parama kokybiškai pristatyti menininkus išties sudėtinga.

„Buvome vieni pirmųjų prisijungę prie operos-performanso „Saulė ir jūra“ pasirodymo ir šįkart lygiai taip pat R.Narkaus atstovavimą Lietuvai palaikėme dar iki projekto konkurso laimėjimo 2020 m. Šio menininko kūrybą sekame jau seniai, o pirmuosius darbus į „Lewben Art Foundation“ kolekciją įtraukėme 2019 m. Šiandien kolekcijoje turime aštuonis menininko kūrinius, tarp kurių – ir pirmasis tiek R.Narkaus, tiek į mūsų kolekciją patekęs NFT kriptomeno kūrinys“, – pasakoja V.Kavaliauskas.

Fondo valdybos pirmininkas užsimena, kad būsimame „Lewben Art Foundation“ meno centre Bernardinų g. 6-12 Vilniuje drauge su komanda jie taip pat sieksią pristatyti lietuvių menininkus tarptautiniame kontekste, atsispirdami nuo turimos tarptautinės kolekcijos, ir būtent dėl šios priežasties jau trečiąkart iš eilės renkasi prisidėti prie vieno reikšmingiausių Lietuvos šiuolaikinio meno pristatymo pasaulinėje parodoje – Venecijos meno bienalėje.

 

Daugiau skaitykite čia.

Lietuvos paviljono atidarymas 59-ojoje Venecijos meno bienalėje „Lewben Art Foundation“ tapo Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nare
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27