Naujienos

Tarptautinės muziejų dienos proga – dovana Lietuvos muziejams

Šių metų gegužės 18 d. Tarptautinės muziejų dienos proga „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondas Lietuvos dailės muziejui ir Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui dovanoja šešiolika Lietuvos Gogenu vadinamo tapytojo Jono Rimšos (1903–1978) kūrinių, kelias dešimtis dailininko rašytų laiškų, tapytojo molbertą ir paletę. Paveikslai, kaip ir dailininko asmeniniai daiktai – laiškai, molbertas ir paletė, į Lietuvą atkeliavo iš Pietų Amerikos, kur menininkas praleido didžiąją savo gyvenimo dalį.

Lewben Art Foundation - rimsa indenai kalnuose
Jonas Rimša. Indėnai kalnuose, 1943–1951

J. Rimša – Amerikos lietuvių dailininkas, vertinamas įvairių užsienio šalių dailėtyrininkų. Lietuvoje jo kūrinių nėra daug. Menininkas kūrė figūrines kompozicijas, portretus, peizažus. Ankstyvieji kūriniai sodraus, tamsių spalvų kolorito, vėlesniesiems būdingi egzotiški motyvai, dekoratyvumas, ekspresyvios stilizuotos formos, raiškus kontūras, kontrastingos spalvos. Nuolatinės kelionės, gyvenamosios vietos aplinka (Brazilija, Bolivija, Argentina, Taitis, JAV) darė įtaką ir kūrinių motyvams, ir kūrybos stiliui. Pietų Amerikoje autorių neatsitiktinai laikė vienu stipriausių vietos menininkų (iš Bolivijos net buvo uždrausta išvežti jo paveikslus).

Daugiau menininko kūrinių galite pamatyti čia.

Simon Denny personalinė paroda „Business Insider“ šiuolaikinio meno centre WIELS Briuselyje „Lewben Art Foundation“ ekspozicija „Formuojant idėjas: skulptūros“ šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’16“
01 lt2 02 lt 03 lt 04 lt 05 lt 06 lt 07 08 09