Naujienos

„Lewben Art Foundation“ kolekcijos darbai šiuolaikinio meno galerijoje „Vartai“

Nuo lapkričio 29 d. meno galerijoje „Vartai“ (Vilniaus g. 39, Vilnius) veiks parodoja „Mindwalk“, kurioje bus eksponuojami kūriniai iš privačių šiuolaikinio meno kolekcijų. Šioje parodoje bus pristatomi kolekcininkų Rolando Valiūno, Audronės ir Mariaus Vaupšų, Irinos ir Mario Vitols, Boriso Symulevič bei Vilmos Dagilienės turimi meno kūriniai. Čia taip pat bus galima išvysti „Lewben Art Foundation“ kolekcijoje esančius Žilvino Kempino „Lemniscate“ (2008) ir Erwin Wurm „Fat Car“ / „Stora mašina“ (2002) kūrinius.

Lemniscate
Žilvinas Kempinas. Lemniscate. 2008

Nuo lapkričio 29 d. meno galerijoje „Vartai“ (Vilniaus g. 39, Vilnius) veiks parodoja „Mindwalk“, kurioje bus eksponuojami kūriniai iš privačių šiuolaikinio meno kolekcijų. Šioje parodoje bus pristatomi kolekcininkų Rolando Valiūno, Audronės ir Mariaus Vaupšų, Irinos ir Mario Vitols, Boriso Symulevič bei Vilmos Dagilienės turimi meno kūriniai. Čia taip pat bus galima išvysti „Lewben Art Foundation“ kolekcijoje esančius Žilvino Kempino „Lemniscate“ (2008) ir Erwino Wurmo „Fat Car“ / „Stora mašina“ (2002) kūrinius.

Žilvinas Kempinas (g. 1969) – vienas garsiausių Lietuvos šiuolaikinio meno atstovų, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Niujorke. Personalines parodas surengė tokiose institucijose kaip Leme (San Paulas), Yvon Lambert (Niujorkas), Baltic Contemporary Art Centre, Gateshead (Jungtinė Karalystė), Spencer Brownstone Gallery (Niujorkas), Kunsthalle Wien (Viena), Šiuolaikinio meno centre (Vilnius); Palais de Tokyo (Paryžius); P.S.1 Šiuolaikinio meno centre (Niujorkas). 2012 m. Žilvinas Kempinas tapo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu už minimalistinės šiuolaikinio meno kalbos įtaigą ir jos tarptautinį rezonansą.

Kempino „Lemniscate“, (2008). „Lemniscate“ – Lietuvos publikai nematytas kūrinys, 2010 metais buvo rodytas Liverpulio Bienalėje, Lietuvos šiuolaikinį meną pristatančioje parodoje. Lewben Art Foundation, įsigydami E. Wurmo darbą, praplėte geografines savo kolekcijos formavimo ribas, o su Kempino kūryba į kolekciją įsileido instaliacijos bei kitas naujosiomis medijomis pagrįstas šiuolaikinio meno rūšis.

Žilvino Kempino kūrybai artimi minimalizmo ir naujosios geometrinės abstrakcijos principai, tačiau jo pasirinkta medžiaga – magnetinės juostos – suardo šiems įprastą griežtumą. Menininkui būdingas itin retai šiuolaikiniame mene sutinkamas universalumas, t.y. artimumas ir suprantamumas, tiek profesionalams, tiek ir platesnei publikai. 2009 m. Žilvinas Kempinas atstovavo Lietuvai 53-ojoje Venecijos bienalėje.

Erwinas Wurmas (g. 1954) – pasaulinio garso Austrijos skulptorius, gyvenantis ir kuriantis Vienoje. Šio autoriaus kūrinių yra įsigiję Solomon R. Guggenheim muziejus, Peggy Guggenheim kolekcija, meno centras The Walker, Ludwig muziejus, Liono šiuolaikinio meno muziejus, taip pat ir Pompidou meno centras.

Vienas žymiausių pasaulio menininkų, austras Erwinas Wurmas savo darbais stipriai praplėtė įprastinę skulptūros sampratą, jo instaliacijos įtaigingai įtraukia į absurdo bei laikinumo persmelktą žaidimą, kuriame skulptūra gali tapti bet kuris daiktas ar žiūrovas. Menininkas kuria įvairius, iš pirmo žvilgsnio gerai pažįstamus daiktus-objektus, tačiau juos paverčia savotiškais charakteriais bei tipažais: riebūs namai, storos tarsi išpūstos mašinos ir t.t.

Kviečiame apsilankyti!

Paroda veiks: 2013 11 29–2014 01 18

Jubiliejinėje Kazimiero Žoromskio darbų parodoje ir „Lietuvos išeivijos dailės fondo" kūriniai Anykščių koplyčioje atidaryta dailininko Jono Rimšos tapybos paroda „Gyvenimas klajonėse“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27