Naujienos

„Lewben Art Foundation“ kolekcijos kūriniai iškeliavo į P. Korėją: parodoje Seule atidaryta lietuvių menininkų paroda

Rugsėjo 15 d. Pietų Korėjoje, Seule, „Sun Blanket Foundation“ kultūros komplekse įsikūrusioje meno erdvėje „Art Corner H“, atidaroma grupinė jaunosios kartos Lietuvos tapytojų paroda, pristatanti dalį „Lewben Art Foundation“ kolekcijos. Parodos kuratorius – Taeho Choi, „Sun Blanket Foundation“ meno vadovas. Paroda rengiama kartu su Lietuvos kultūros institutu.

IMG 4730 1

Pasak „Lewben Art Foundation“ direktorės Ugnės Bužinskaitės, jau ne pirmus metus vystomas „Lewben Art Foundation“ (Vilnius) ir „Sun Blanket Foundation“ (Seulas) bendradarbiavimas yra reikšmingas mūsų šiuolaikinio meno tarptautinei sklaidai. „Dar 2021 m. vasarą Seule pristatėme grupinę parodą „New Age of Baltic“, kuria buvo siekiama skatinti kultūrinius mainus ir Pietų Korėjos meno pasauliui pristatyti dar nepažįstamų jaunų Baltijos menininkų kūrybą. Šiais metais tęsiame pradėtą partnerystę ir pristatome jaunąją tapybą iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos, kurią papildo kūriniai iš parodos partnerių – galerijos Meno niša ir „The Rooster Gallery“. Džiaugiamės, kad kartu su partneriais galime pristatyti pripažinimą pelniusius Lietuvos menininkus Seulo vizualiųjų menų institucijų vadovams, kuratoriams, privatiems meno fondams ir kolekcininkams bei meno bendruomenei. Neabejojame, kad tai tik pati bendradarbiavimo pradžia, tapsianti tiltu tarp dviejų skirtingų kultūrų ir privačių fondų. 2023 metais Vilniuje ketiname atverti atsinaujinusio „Lewben Art Foundation“ meno centro duris, kur neabejojame, kad ateityje Lietuvos visuomenei pristatysime ir P. Korėjos šiuolaikinius menininkus“, - teigia Ugnė Bužinskaitė.

„Sun Blanket Foundation“ meno vadovas ir parodos kuratorius Taeho Choi, kalbėdamas apie Lietuvos ir Baltijos regiono bendradarbiavimą su P. Korėja teigia: „Mano nuomone, šiuo metu Lietuvos ir bendrai Baltijos šalių šiuolaikinio meno laukas sparčiai auga ir nuo 2000-ųjų vidurio išugdė tarptautiniu mastu aktyvius kuratorius ir menininkus. 70-ųjų pabaigoje įkurta Baltijos trienalė tapo dinamišku tarptautiniu renginiu, kurį organizuoja Šiuolaikinio meno centras (ŠMC), didžiausia meno institucija Baltijos pakrantėje, 2016 m. Latvijoje prasidėjo Rygos bienalė, 2019 m. 58-ojoje Venecijos bienalėje Lietuvos paviljonas pelnė Auksinį liūtą, atkreipdamas viso pasaulio dėmesį. Šiuo metu Baltijos šalyse vyksta svarbūs šiuolaikinio meno procesai, naujos kartos menininkai pereina nuo lokalaus meno lauko suvokimo prie šiuolaikinių, universalių temų. Visa tai nepaprastai domina mus ir bendrai P. Korėjos meno lauką, to pasekoje kartu su „Lewben Art Foundation“ skatiname jaunų Lietuvos ir Baltijos šalių menininkų kūrybos sklaidą mūsų regione ir tarptautinėje meno rinkoje.“

„Labai džiaugiuosi „Lewben Art Foundation“ ir „Sun Blanket Foundation“ bendradarbiavimu, nes nelikus kultūros ataše pozicijos P. Korėjoje, tik tokie projektai ir palaiko  plonas kultūrines gijas tarp Lietuvos ir P. Korėjos. Ši šalis šiuo metu yra neabejotina Rytų Azijos kultūros ir meno įlanka, todėl svarbu būti nors ir mažu intaku joje“, - apie šalių kultūrinius ryšius atsiliepia vienas iš parodos iniciatorių, buvęs Lietuvos kultūros atašė Kinijoje ir P. Korėjoje Tomas Ivanauskas.

Parodoje pristatomi menininkų Kristinos Ališauskaitės, Arnolds Andersons, Jegors Buimisters, Ramintos Blaževičiūtės, Vitos Opolskytės, Tado Tručilausko, Monikos Plentauskaitės kūriniai. Dauguma šių kūrinių į „Lewben Art Foundation“ kolekciją buvo įsigyti tiesiai iš Jaunojo tapytojo prizo, ilgamečio fondo partnerio. Parodą papildo galerijos „Meno niša“ paskolinti pastarųjų metų Jaunojo tapytojo prizo laureatės Monikos Plentauskaitės darbai bei vieno pirmųjų Jaunojo tapytojo prizo laureatės Jolantos Kyzikaitės kūriniai, taip pat tapybiškos Pauliaus Makausko fotografijos, galerijos „The Rooster Gallery“ paskolintos Tomo Daukšos skulptūrinės instaliacijos.

 

Parodos partneriai: Lietuvos kultūros institutas, Meno niša, „The Rooster Gallery“ 

Paroda „Lewben Art Foundation kolekcija“ meno erdvėje „Art Corner H“ veiks iki spalio 29 d.

„ArtVilnius’22“ pristatomoje „Lewben Art Foundation“ ekspozicijoje siūloma žvelgti į žmogiškosios vaizduotės ribas Fotoreportažas iš parodos „Paralelinės projekcijos“ atidarymo
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3