Naujienos

„Lewben Art Foundation“ pirmą kartą dalyvavo Vilniaus knygų mugėje

Praėjusį savaitgalį „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vyko 18-oji Vilniaus knygų mugė. Joje šiais metais pirmą kartą dalyvavo ir „Lewben Art Foundation“. Parodos lankytojai „Lewben Art Foundation“ stende galėjo susipažinti su per paskutinius ketverius metus išleistomis knygomis: „Kęstutis Zapkus. Tapyba ir piešiniai“, „Jonas Rimša. Sugrįžimas į Tėvynę“, „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“ ir su naujuoju meno albumu „Peradresuota 1. Lietuvių ir litvakų tapyba Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“.

2017 02 25 14 36 46 author Rytis Seskaitis
„Lewben Art Foundation“ stendas (Nuotr. aut. Rytis Šeškaitis)

Išskirtiniu akcentu Vilniaus knygų mugėje tapo „Lewben Art Foundation“ stendas, atspindėjęs besiverčiančius knygos puslapius, kuriuose buvo įkomponuotos visos fondų išleistos knygos.

Viniaus knygų mugės metu buvo surengtas naujausios „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo išleistos knygos „Peradresuota 1“ pristatymas. Pastarajame dalyvavo knygos tekstų autorė ir sudarytoja dr. Rasa Andriušytė-Žukienė, išeivijoje kuriantis ir visiems puikiai pažįstamas menininkas Stasys Eidrigevičius, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris, lietuvių istorikas, publicistas, kultūros tyrinėtojas dr. Egidijus Aleksandravičius ir Lietuvos išeivijos dailės fondo direktorė Ugnė Bužinskaitė.

Vilniaus knygų mugėje taip pat buvo apdovanoti gražiausių 2016 metų knygų konkurso nugalėtojai. Knygos meno ekspertų komisija knygas vertino pagal meninio apipavidalinimo ir leidybinio-poligrafinio atlikimo kriterijus. „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondui buvo įteiktas diplomas už meno albumą „Peradresuota 1. Lietuvių ir litvakų tapyba Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“.

Stendo architektai – IMPLMNT Architects

 

Nuotraukos iš meno albumo „Peradresuota 1“ pristatymo Vilniaus knygų mugėje „Lewben Art Foundation“ kolekcijoje – Eglės Karpavičiūtės kūrinys
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3