Naujienos

„Lewben Art Foundation“ – vieni iš pagrindinių Lietuvos paviljono Venecijos bienalėje rėmėjų

2019 m. vyksiančioje 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Lietuvai atstovaus Vilniaus dailės akademija, pristatysianti nacionaliniam paviljonui adaptuotą Linos Lapelytės, Vaivos Grainytės ir Rugilės Barzdžiukaitės operą-performansą „Saulė ir jūra“. „Lewben Art Foundation“ tapo vieni iš pagrindinių Lietuvos paviljono rėmėjų.

saulejura
Opera-performansas „Saulė ir jūra“

„Būti mecenatais tokių projektų kaip Lietuvos paviljonas Venecijos bienalėje – mums reiškia prisidėti prie Lietuvos pristatymo pasaulinės reikšmės renginyje. Tai proga tiek operos-performanso „Saulė ir jūra“ autorėms Linai Lapelytei, Rugilei Barždžiukaitei ir Vaidai Grainytei, tiek ir mūsų šaliai tapti dar labiau pastebėtais. Todėl šiuo ir kitais rėmimo pavyzdžiais norime atkreipti ir kitų esamų ar būsimų kultūros mecenatų dėmesį, kad Jūsų Lietuvoje rastųsi vis daugiau.“ – šiandien vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo „Lewben Art Foundation“ vadovė Indrė Tubinienė.

Šį pavasarį Boriso Dauguviečio auskaru už novatoriškus ir originalius sprendimus apdovanota „Saulė ir jūra“ kūrybinė grupė savo opera-performasu kalba apie aktualias problemas: planetos ekosistemos ir pačios žmonijos išlikimą. Tačiau autorės – kompozitorė L. Lapelytė, libreto autorė V. Grainytė ir režisierė bei scenografijos autorė R. Barzdžiukaitė – daro tai patraukliai ir nerūpestingai, elegantiškai ir išvengdamos didaktikos.

Operą-performansą „Saulė ir jūra“ kūrybinė grupė pradėjo plėtoti dar 2016 m., rezidencijoje „Akademie Scloss Solitude“ Štutgarte, Vokietijoje. 2017 m. kūrinys buvo vystomas rezidencijoje Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje. Lietuvos kultūros tarybos finansuoto operos-performanso „Saulė ir jūra“ premjera įvyko praėjusių metų Tarptautinio Vilniaus teatro festivalio „Sirenos“ metu Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje. 2018 m. pradžioje įvyko vokiškoji operos premjera Drezdene. 

Nors opera-performansas „Saulė ir jūra“ jau yra kruopščiai išplėtotas lietuvių ir vokiečių kalbomis, kitąmet Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje įvyks pirmasis jo pristatymas anglų kalba. Be to, jame pasirodys nauji veikėjai, adaptuoti tarptautinei auditorijai ir vietiniam Venecijos kontekstui. Adaptuojamas bus ne tik libretas, bet ir garso takelis. Projekte taip pat numatyta ir viešą lydinčiųjų renginių programa, kuri bus skirta tarpdisciplininiams mainams ir netikėtiems susitikimams. Lietuvos nacionalinį paviljoną 58-oji Venecijos meno bienalėje kuruos Lucia Pietrouiusti, Londono „Serpentine Galleries“ kuratorė, o komisaru numatytas Jean-Baptiste Joly, rezidencijos „Akademie Schloss Solitude“ Štutgarte meno vadovas.

Naujas kūrinys kolekcijoje – Patrizio di Massimo „Vidiniai monstrai" Diskusija „Kiekgi galima laukti? Moterų reikalai“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27