Naujienos

Medijų meno festivalis Enter'16

Balandžio 27 d., penktadienį, 17 val. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245, Šiauliai) vyks medijų meno festivalio ENTER'16 atidarymas. 2018 metų medijų meno festivalio „Enter‘16“ paroda „InterAkcijos“ skirta Lietuvos kinetinio ir interaktyvaus meno raidos apžvalgai. Tai bus didžiausia ir žaismingiausia iki šiol surengta šiuolaikinio meno paroda miesto kultūrinio gyvenimo istorijoje. Tokia paroda suteiks galimybę pažvelgti į prasmines pirmųjų kinetinių skulptūrų ir naujausių interaktyvių instaliacijų sąsajas ir atskleis žaidybinio atraktyvumo plėtotę mene. Konceptualiai talpūs garsiausių menininkų kūriniai padės aiškiau suvokti pramoginiu turiniu persmelktos mūsų visuomenės procesus. Kita vertus, tai labai žaisminga ir įvairiapuses psichosomatines patirtis žadinanti paroda. Tai ne kontempliacijos, o visapusiško įsitraukimo erdvė. Parodoje eksponuojamas ir Žilvino Kempino „Fontanas“ iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos.

enter16

Pažvelgus į pačius ankstyviausius interaktyvaus, kinetinio meno pavyzdžius Lietuvoje, gerai matyti, kad jie buvo pranašiški, prasmingai talpūs ir taikliai nuspėjantys interaktyvumo technologijų raidą netolimos ateities visuomenėje. Interaktyvaus meno idėjos tirpsta visuotinėje „geimifikacijoje“, todėl svarbu yra pamatyti, kas liko iš tokio meno ištakų. Iš kitos laiko perspektyvos įdomu pažvelgti į pirmuosius kūrinius, kuriuose stipri skulptūrinė plastika puikiai derėjo su tuometinėmis technologinėmis inovacijomis.

Parodoje „InterAkcijos“ dalyvauja pasaulinį garsą pelnę ir Venecijos bienalėje Lietuvą atstovavę menininkai Dainius Liškevičius, Žilvinas Kempinas, Julijonas Urbonas, didelis Lietuvoje žinomų medijų meno pradininkų būrys, svečiai iš Latvijos ir tik pradedantys savo karjerą VDA medijų ir dizaino meno studentai.

Kuratorius – Virginijus Kinčinaitis

 

InterAkcijos
Šiaulių dailės galerija (Vilniaus g. 245, Šiauliai)
2018 04 27 – 05 12

Paroda „Priešaušris. Lietuvos dailė iki 1918 m.“ Fotoreportažas iš parodos „KOLEKCIONUOJANT HITUS“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27