Naujienos

Mūsų kolekcijoje – Zbigniew Libera „Sen Busha“

Zbigniew Libera yra vienas svarbiausių Lenkijos šiuolaikinių menininkų ir vienas žymiausių kritinio meno atstovų. Jo kūrinys „Sen Busha“ užbaigia garsiąją fotografijų seriją „Pozytywy“ – joje autorius atkūrė žinomas spaudos nuotraukas, kuriose matomi šiuolaikinio karo vaizdai ir kiti istoriškai svarbūs dramatiški įvykiai. Tai – surežisuoti kadrai, kuriais Z. Libera visiškai pakeitė originalių fotografijų prasmę. Apie kuriamą priešpriešą sufleruoja ir pats serijos pavadinimas, pasirinktas remiantis fotografijos terminu „negatyvas“.

image print 1 48466943
Zbigniew Libera. „Sen Busha“, 2003. „Lewben Art Foundation“ kolekcija

Savo darbais Z. Libera analizuoja, kaip nuotraukos funkcionuoja žiniasklaidoje ir kaip yra suvokiamos. Būtent „Sen Busha“, priešingai nei dauguma serijos kūrinių, buvo nuoroda į tuometines politines aktualijas – 2003 m. prasidėjo Antrasis Persijos įlankos karas, o Lenkijos kariai sudarė dalį tarptautinės koalicijos.

Šiame ironiškame kūrinyje, kuriame irakietė moteris pasitinka Amerikos karį, autorius remiasi kinematografiškais gėrio triumfo prieš blogį vaizdais. Pasitelkdamas kičo estetiką jis perdeda vaizduotės ir realybės atotrūkį, kuris, anot jo, pašiepia pavadinime minimą tuometinio JAV prezidento George W. Bush‘o valdymą.

Atgims dalis istorinio pastato Vilniuje: prasideda renovacija, po kurios duris atvers „Lewben Art Foundation“ privatus šiuolaikinio meno muziejus Meno klubo susitikimas „D9 Artsy Office“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3