Naujienos

Naujas kūrinys kolekcijoje – japonų menininko Otani Workshop skulptūra „Kaukolė“

„Lewben Art Foundation“ savo tarptautinę meno kolekciją papildė nauju kūriniu – japonų menininko Otani Workshop skulptūra „Kaukolė“ (2018).

A05B8322 COVER
Otani Workshop savo studijoje Avadžioje saloje, Japonijoje (Nuotrauka: Ringo Cheung, menininko ir „Perrotin“ galerijos nuosavybė, 2020)

Otani gimė 1980 m. Šigos prefektūroje, šiuo metu gyvena ir dirba Avadžio saloje, Hyogo prefektūroje, Japonijoje. Menininkas įstojo į skulptūros programą Okinavos prefektūros menų universitete 1999 m. Studijų metais darė mokslo pertrauką, nes leidosi į svaiginančią piligriminę kelionę po Japoniją, ir studijas baigė 2004 m. Nuo 2005 m. pradėjo naudoti slapyvardį Otani Workshop.

Po to, kai 2010 m. Tokijuje jį atrado menininkas Takashi Murakami, Otani Workshop buvo pasiūlyta surengti parodas Murakamio „Kaikai Kiki“ galerijoje Tokijuje, taip pat „Perrotin“ ir „Blum & Poe“ galerijose. Jo intensyvus parodų grafikas Tokijuje greitai išsiplėtė, įtraukiant kasmetinius solo pasirodymus užsienyje  Šanchajuje, Seule, Paryžiuje ir Niujorke – bei daugybę grupinių pasirodymų gimtinėje ir užsienyje. Otani Workshop iki šiol atstovauja „Kaikai Kiki“ galerija Tokijuje ir „Perrotin“ Paryžiuje, Honkonge, Niujorke, Seule, Šanchajuje ir Tokijuje.

Otani Workshop skulptūros pasitinka žiūrovus nuginkluojančiu paprastumu ir naivumu, šmaikščiai perteikdamos žmogaus veidą. Kūriniai rodo pasaulį, išgyventą be filtrų ir į kurį reaguojama su meile. Menininkas demonstruoja nuostabų tradicinių Japonijos keramikos technikų meistriškumą ir didžiulį dėmesį detalėms, o jo sukurtos skulptūros įkūnija senovines tradicijas, išplaukiančias iš labai individualios vizijos.

Menininkas mėgsta akmenyse ir kituose negyvuose daiktuose pastebėti žmonių veidus ir gyvūnų formas – jausmą jis lygina su šintoizmo animizmu, kuris moko, kad viskas yra persmelkta dvasios. „Noriu sukurti darbą, turintį savo dvasią“, – rašė jis parodos tekste, lydinčiame jo 2020 m. parodą „Perrotin“ galerijoje Niujorke. Ši beveik šamanistinė motyvacija yra pagrindinė daugelio menininko darbų dalis.

Fotoreportažas iš specialių „Kino pavasario“ seansų „Lewben Art Foundation“ erdvėse Specialūs „Kino pavasario“ seansai „Lewben Art Foundation“ erdvėse
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3