Naujienos

Naujas kūrinys kolekcijoje – John Akomfrah fotografija

„Lewben Art Foundation“ savo kolekciją papildė dar vienu šiuolaikinio meno kūriniu. Šį kartą žymaus britų menininko John Akomfrah fotografija. Akomfrah kūriniai priklauso tokioms kolekcijoms kaip Deutsche Bank, Louis Vuitton fondas, Čikagos šiuolaikinio meno muziejus, MoMA, Kanados nacionalinė galerija, Solomon R. Guggenheim muziejui, Tate ir daugeliui kitų.

akomfrah lisson 04
John Akomfrah. Be pavadinimo, 2016. „Lewben Art Foundation“ kolekcija

John Akomfrah gimė 1957 m. Akroje, Ganoje. 1982 m. Akomfrah baigė sociologijos studijas Portsmouth universitete. Menininkas 1982-98 įkūrė ir vadovavo „Black Audio Film Collective“ kartu su tokiais menininkais kaip Lina Gopaul bei David Lawson. Jo kūriniai priklauso tokioms kolekcijoms kaip Deutsche Bank, Louis Vuitton fondas, Čikagos šiuolaikinio meno muziejus, MoMA, Kanados nacionalinė galerija, Solomon R. Guggenheim muziejui, Tate ir daugeliui kitų. Akomfrah yra gavęs daugiau nei 20 apdovanojimų, jam suteiktas garbės daktaro laipsnis tokiuose universitetuose kaip Londono menų universitetas, Goldsmiths universitetas bei Portsmouth universitetas. Šiuo metu jis dirba ir gyvena Londone.

John Akomfrah yra menininkas, rašytojas, režisierius ir kuratorius. Savo darbuose jis gvildena postkolonializmo, atminties bei laikinumo temas, dažnai komentuoja migrantų patirtis. Karjeros pradžioje Akomfrah suformavo savo filmų įvairiapusį vizualinį stilių, kurdamas montažuose ir apjungdamas įvairių  laikotarpių archyvinę medžiagą, literatūros ir klasikos šaltinių raštus bei paties filmuotus kadrus. Būtent pasitelkdamas montavimą jis griauna pasaulyje nusistovėjus naratyvus ir taip kalba apie opias socialines problemas.

Paroda „Pagoniškos Lietuvos tapytojas Kazimieras Alchimavičius“ Dovana Juozo Kavaliausko atminimo paramos fondui
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27