Naujienos

Naujas kūrinys kolekcijoje – estų menininko Kaido Ole paveikslas „Visi kartu I“

„Lewben Art Foundation“ kolekciją papildė garsaus estų menininko Kaido Ole (g. 1963) paveikslas „Visi kartu I“. Menininkas atstovavo Estijai 50-ojoje Venecijos bienalėje, kartu su Marko Mäetamm, pasirodydamas slapyvardžiu John Smith. Kaido Ole yra Estijos menininkų asociacijos narys. Jis yra gavęs Kristjano Raudo (1998 m.), Konrado Mägi (2012 m.) Ir Estijos kultūros fondo (1999 m. Ir 2005 m.) metines meno premijas ir Baltosios žvaigždės III klasės ordiną. Ole darbai yra saugomi Estijos dailės muziejaus, Tartu dailės muziejaus, Estijos šiuolaikinio meno muziejaus, Europos Parlamento, ABLV banko kolekcijos, skirtos Latvijos šiuolaikinio meno muziejui, ir Angerlehnerio muziejaus kolekcijose.

Koik koos I 255x380 2018 min
Kaido Ole. Visi kartu I, 2018 (drobė, aliejus, akrilas, 255 x 380 cm). „Lewben Art Foundation“ kolekcija

Kaido Ole kūrybos centre yra konceptualus požiūris į tapybą. Nors jo dideli paveikslai yra įmantriai apskaičiuoti ir net atrodo lyg būtų atlikti su mašinų pagalba, jam taip pat įdomios ir klaidos, kurios pasitaiko rankdarbių ir tapybos procese. Teatralizuotuose ir prieštaringai vertinamuose Ole siužetuose visada derinamos skirtingų tapybos stilių technikos, pradedant geometriniu abstrakcionizmu, baigiant pop menu ir naujuoju realizmu.

Diskusija. Kaip prisitaikyti ir įprasminti laikmetį, kurio beveik neįmanoma įtakoti? Interviu su kolekcininku Viliumi Kavaliausku apie „pandeminę“ Lietuvos ir tarptautinę meno rinką „Verslo žiniose“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27