Naujienos

Nikitos Kadano paroda „Oda ir kiautas“ „Lewben Art Foundation“ erdvėse

Kovo 23 dieną, ketvirtadienį, 19 val. kviečiame į Nikitos Kadan (g. 1982 m. Kyjive) parodos „Oda ir kiautas“ atidarymą, kuris vyks „Lewben Art Foundation“ erdvėse, įsikūrusiose adresu Bernardinų g. 6, Vilnius. Parodos kuratorė – Justė Kostikovaitė. Paroda organizuojama kartu su Goethe's institutu Lietuvoje.

Vakaro metu už pulto gros DJ Hoisa iš Ukrainos, Černihivo.

IMG 2657 copy
Nikita Kadan. „Stars of the Province“, 2022. (Nuotraukos nuosavybė: Nikita Kadan / Insha Osvita / „Bruno Sculz festival“)

Savo pirmojoje personalinėje parodoje Vilniuje, pavadintoje „Oda ir kiautas“, Kyjive gyvenantis menininkas Nikita Kadanas (re)konstruoja slėptuvę, kurioje dirbtinė aplinka susilieja su gyvenamąja ir ją formuoja – kaip kvėpuojantį gyvą organizmą, su naujais organais, oda ir kiautu. Nikita Kadan čia tampa meno darbų-įkalčių kūrėju, organizuojančiu erdvę pasitelkiant objektus, kurie ne tik atskleidžia katastrofos veikimą, bet ir patys veikia kaip slėptuvės ar net ginklai, galintys apsaugoti žmogaus ir pastatų odą.

Nikita Kadan (g. 1982 m. Kyjive) savo piešiniuose, tapyboje ir fotografijoje, taip pat objektuose, skulptūrose ir instaliacijose nagrinėja dabartinius socialinius bei politinius įvykius savo šalyje. Jis yra menininkų grupės R.E.P. („Revolutionary Experimental Space“ – „Revoliucinė eksperimentinė erdvė“) narys ir vienas iš kuratorinės aktyvistų grupės „Hudrada“ įkūrėjų. Daugelyje savo darbų N. Kadan architektūrą ir urbanistinį kraštovaizdį naudoja kaip įrankį bei mediją, archyvines fotografijas interpretuoja kaip kapitalistinės praeities apropriacijos priemonę ir dažnai telkiasi represyvią vizualinę kalbą, taip pabrėždamas smurtą, vyraujantį tiek kapitalistiniuose, tiek komunistiniuose – ir net „tarpiniuose“ – režimuose.

Paskutinės N. Kadano personalinės parodos buvo surengtos KKKC Klaipėdoje ir MSL Lodzėje, Lenkijoje. Jo būsimą personalinę parodą „Shelter II“ („II slėptuvė“) planuojama atidaryti kovo 14 d. Castello di Rivoli – Museo d'Arte Contemporanea, Italijoje.

 

Paroda veiks iki balandžio 7 d.

Organizatoriai: „Lewben Art Foundation“, „Goethe-Institut Lietuva“
Kuratorė – Justė Kostikovaitė
Koordinatorės: Ugnė Bužinskaitė, Giedrė Marčiulaitė, Morta Norvaišė
Grafinis dizainas – Vilius Dringelis
Parodos šviesų dailininkas – Vilius Vilutis
Tekstų redaktorė ir vertėja – Alexandra Bondarev
Partneris – „Menų zona“
Parodos rėmėjai: „Lewben“, „Equite“, „Hotel Pacai“, Andrew Parry
Rėmėjai: „Strategy Labs“, „Nordgain“, „Rebel“, „Nordstreet“, „Kalvarijų turgus“, „ISTO“, „Rent & Share“, „Yellow Stone“

Paroda „Oda ir kiautas“ yra dalis plataus Goethe’s instituto priemonių paketo, kuriam finansavimą skiria Vokietijos užsienio reikalų ministerija iš papildomų 2022 m. biudžeto lėšų Rusijos karo prieš Ukrainą padariniams sušvelninti.

Vilniuje kuriančių menininkų paroda „Geležinis vilkas / Le Loup de Fer“ Paryžiuje Kazimiero Brazdžiūno ir Kristijono Žungailos paroda „Pervargimas“ galerijoje „Meno parkas“ Kaune
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3