Naujienos

Vilniuje kuriančių menininkų paroda „Geležinis vilkas / Le Loup de Fer“ Paryžiuje

Kovo 9 d. 18.30 val. Paryžiuje, „Espace Commines“ erdvėse (17 rue Commines, 75003 Paryžius) vyks Vilniuje kuriančių menininkų parodos „Geležinis vilkas / Le Loup de Fer“ atidarymas. „Lewben Art Foundation“ yra šios parodos partneris ir rėmėjas. Taip pat, fondas parodai paskolino tris Patricijos Jurkšaitytės tapybos darbus iš savo kolekcijos.

Le Loup de Fer 1

Vilnius – viena gražiausių Europos sostinių, kurioje persipina įvairios kultūros. Miestas pradėjo formuotis Viduramžiais, todėl čia gausu įvairių architektūros stilių. Kalbama, kad per Lietuvą su savo kariuomene keliavęs Napoleonas taip pamilo Vilniaus šv. Onos bažnyčią, kad norėjo ją ant rankų išsinešti į Prancūziją. Išties, Vilniuje galima rasti autentiškų gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo, moderno architektūrinių stilių pastatų (bažnyčių, gyvenamųjų namų, paminklų, muziejų). Kartais Vilnius dar vadinamas „baroko miestu“, kadangi XVII-XVIII amžiuje dauguma architektūros paminklų įgavo baroko stiliaus bruožų. Čia įkvėpimo visais laikais sėmėsi ir tebesisemia pasaulio menininkai. Vilnius - įkvėpimų miestas!

Vilniaus miesto romantika slypi ne tik jo senamiesčio gatvelėse, jaukiuose užkaboriuose ar žaliųjų kalvų apsuptyje. Vilnius yra gyvas begalėje legendų. Viena jų – Geležinio vilko legenda yra viena nuostabiausių Europos miesto sukūrimo istorijų. Legenda byloja, kad medžiodamas Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas apsistojo nakvynei vietoje, kur dabar stovi Vilnius. Naktį jis susapnavo sapną, kuriame ant aukšto kalno staugė geležinis vilkas. Ryte kunigaikščio krivių krivaitis Lizdeika išaiškino, kad sapnas reiškia, jog šioje vietoje iškils miestas, garsas apie jį plačiai pasklis. Tuomet upių santakoje buvo supiltas piliakalnis ir pastatyta pilis.

Ši nuostabi miesto sukūrimo istorija mus įkvepia simbolinį geležinio vilko šauksmą paskleisti po visą pasaulį. 2023 metais yra švenčiamas 700-asis Vilniaus miesto jubiliejus. Tad, remdamiesi pamatinėmis legendos apie Vilniaus įkūrimą gijomis – drąsa, kūrybiškumu, tikėjimu ir pasitikėjimu savimi – norime ją perpasakoti Prancūzijos meno mylėtojams, Paryžiuje pristatydami Vilniuje kuriančių menininkų parodą. Paroda yra įtraukta į 2023 metų Vilniaus miesto jubiliejinę programą „Vilnius 700“.

Nuo karo Ukrainoje pradžios, Vilnius tapo viena iš sostinių, aktyviausiai remiančių už laisvę ir demokratiją kovojančias tautas. Siekiant išreikšti solidarumą ir palaikymą Ukrainai, į parodą įtrauktas Ingos Galinytės performansas „Blogas sapnas“, kuris atspindi traumuojančias karo patirtis. Performansas įvyks 2023 m. kovo 15 d. 19.00 val. Paryžiaus „Espace Commines“ salėje.

Parodoje pristatomi Vilniuje gyvenantys ir kuriantys menininkai: Audra Vau (skulptūra ir video), Andrius Zakarauskas (tapyba), Vytenis Lingys (tapyba), Mykolas Sauka (skulptūra), Imantas Selenis (fotografija), Meda Norbutaitė (tapyba), Eglė Kuckaitė (grafika), Patricija Jurkšaitytė (tapyba), Linas Jusionis (tapyba), Antanas Sutkus (fotografija), Vilmantas Marcinkevičius (tapyba), Inga Galinytė (performansas), Nerijus Erminas (skulptūra), Berta Tilmantaitė, Neringa Rekašiūtė, Rūta Meilutytė, Aurelija Striužė (videokūrinys – meninis performansas Swimming Through), Tadas Cern (fotografija).

 
Parodą kuruoja – Julija Palmeirao
Parodą organizuoja: Edvidas Žukas / VšĮ „Menų tiltas" ir Julija Palmeirao / VšĮ „Šiuolaikiniai meno projektai”
Parodos partneriai: „Lewben Art Foundation“, Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje
Parodos erdvė – Espace Commines / 17 rue Commines, 75003 Paris
Paroda vyks: 9/3/23 - 20/3/23
Specialūs „Kino pavasario“ seansai „Lewben Art Foundation“ erdvėse Nikitos Kadano paroda „Oda ir kiautas“ „Lewben Art Foundation“ erdvėse
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3