Naujienos

Paroda „Guten Morgen Europa!” Roterdame

Šiuolaikinio meno organizacijoje „A Tale of a Tub“, įsikūrusioje Roterdame, Nyderlanduose, balandžio 17 dieną, 18 val. atidaroma paroda „Guten Morgen Europa!”. Šioje parodoje analizuojama istorijos, politikos šiuolaikinė interpretacija ir kaip šis suvokimas formuoja mūsų tapatybę. Tarp kitų tarptautinių menininkų darbų, parodoje eksponuojamas ir neseniai į „Lewben Art Foundation“ kolekciją įtrauktas Patrizio Di Massimo kūrinys „Vidiniai monstrai“.

A Tale of a Tub 17 04 20190036
Paroda „Guten Morgen Europa!” šiuolaikinio meno organizacijoje „A Tale of a Tub“. Nuotrauka – LNDWstudio

Parodoje eksponuojamuose paveiksluose ir skulptūrose nagrinėjama, kaip reikšmingi pasaulio politikos konfliktai ir globalios idėjos yra vertinami ir, iš dalies, supaprastinami kasdienybėje. Trys menininkai, kurių darbai yra eksponuojami, Jannis Marzitz, Patrizio di Massimo ir Anna Bella Geiger – visi vienu ar kitu būdu analizuoja pasaulinės, meno, socialinės istorijos daugiasluoksniškumą tuo pačiu metu išreikšdami savo kritinį, bet ne dogmatišką, požiūrį.

Istorijos analizė šiais laikais tampa itin svarbi vertinant dabartinius politinius konfliktus. „Guten Morgen, Europa!” per materialius, menininkų rankomis sukurtus artefaktus siūlo žiūrovui atrasti naujus politinių įvykių sluoksnius. Parodos koncepcija remiasi į šiuolaikinę praktiką prisiminti ir naudoti Europos atsiradimo mitą, kuris, laikais, kai Europos vienybės idėja vis silpnėja, tampa proeuropietiškos ideologijos kūrimo priemone. Čia apsvarstomas mitinio vieningos Europos laiko, kai dar nebuvo euro zonos ir neegzistavo Europos sąjungą skiriantys konfliktai diskursas.

 

Parodos organizatorius – A Tale of a Tub

Parodos kuratorius – David Jablonowski

 

Daugiau informacijos: http://a-tub.org/events/opening-guten-morgen-europa/ 

 

Guten Morgen, Europa!
A Tale of a Tube (Justus van Effenstraat 44, Roterdamas, Nyderlandai)
2019 04 17–06 23

Pasaulio lietuvių metų proga Briuselyje atidaroma paroda „Nuo realizmo iki objekto“ Paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“ MO muziejuje
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3