Naujienos

Paroda „Mūsų asmenukė“ MO muziejuje

Rugjūčio 3 dieną MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius) atidaroma paroda „Mūsų asmenukė“, kurioje bus pristatomi užsienio šiuolaikinių menininkų kūriniai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos kartu su lietuvių menininkių kūriniais iš MO muziejaus kolekcijos.

selfie2

Portretas. Autoportretas. Asmenukė. „Selfis“. Ką jie visi sako šiais pasiutusiai greitais laikais? Ar (auto)portretu galime papasakoti ne tik apie vieną žmogų, bet ir apie visą visuomenę?

(Auto)portretas atspindi santykį tarp vaizduojamo objekto ir autoriaus. Jame menininkas ne tik atskleidžia intymių asmeninių detalių, tačiau ir pavaizduoja konkrečią gyvenimo akimirką. Portretas – būdas parodyti, kaip žmogus keičiasi.

Parodoje eksponuojami kūriniai atskleidžia personažų charakterius, pasakoja istorijas, netgi išsako protestą ir perteikia šiuolaikinės visuomenės nuotaikas.

Visi darbai vienaip ar kitaip susiję su žodžiu „pokytis“ ir įvairiomis jo prasmėmis: transformacija ir metamorfoze, mūsų reakcijomis į išorinį pasaulį, skirtingų kultūrų poveikiu žmogaus elgesiui, savojo „aš“ interpretacija.

Šiuolaikinei menininkų kartai portretas – galimybė perteikti už kiekvieno individo slypintį veiksmą ir sentimentus, pabrėžti vaizduojamo asmens kultūrą ir socialinę aplinką, nulemiančią žmogaus išskirtinumą bei savitumą.

Parodoje eksponuojami užsienio menininkai, tokie kaip Tschabalala Self, Damir Očko, Patrizio di Massimo, Paulo Nazareth, Neil Beloufa, Buhlebezwe Siwani, Simon Denny iš Lewben Art Foundation kolekcijos bei lietuvių menininkių Eglės Budvytytės ir Violetos Bubelytės darbai iš MO muziejaus kolekcijos.

 

Parodos pristatymas su kuratore Francesca Ferrarini - rugpjūčio 8 d.

 

Parodos organizatoriai: Lewben Art Foundation ir MO muziejus

Kuratorė – Francesca Ferrarini

Koordinatorės: Ugnė Bužinskaitė ir Ugnė Paberžytė

Architektūra – I M P L M N T architects

Dizainas – Vilius Dringelis

Parodą remia: Lewben Group, Strategy Labs, Nordgain, Jonas Garbaravičius ir Živilė Garbaravičienė, Vilma Dagiliene, „AON Baltic“, Hotel PACAI, Vilnius

 

Paroda veiks iki lapkričio 17 d.

„Lewben Art Foundation“ turi naują vadovę Pasaulio lietuvių metams skirta paroda Užsienio reikalų ministerijoje
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27