Naujienos

Pokalbiai su kolekcininkais. Ramutis Petniūnas: šiuolaikinis menas – viena rizikingiausių investicijų

„Lewben Art Foundation“ (LAF) ir artnews.lt tęsia ciklą „Pokalbiai su kolekcininkais“. „Lewben Art Foundation“ savąją kolekciją augina jau beveik dešimt metų ir 2023 m. pabaigoje planuoja atidaryti meno centrą Bernardinų g. 6-12, Vilniuje. Šiame projekte kartu su menotyrininke Karolina Tomkevičiūte ir fotomenininku Visvaldu Morkevičiumi LAF supažindins Jus su kolekcininkais ir papasakos apie jų patirtis.

IMG 2453
Kolekcininko R. Petniūno studijos fragmentas (Visvaldo Morkevičiaus nuotrauka)

Projektas pristato žmones, kuriuos sieja aistra menui. Vieni jų – meno kolekcininkai, mecenatai, o kiti – išskirtinių kultūrinių patirčių medžiotojai. Šiame straipsnių cikle kalbame apie tai, kaip gimsta meno kolekcijos, kokių netikėtų istorijų nutinka ir kokia naudą bei vertę kuria domėjimasis menu. Vienų pašnekovų sukauptoms kolekcijoms jau prireikė muziejų, o kiti meno kūriniuose įprasmina asmenines patirtis. Šių žmonių istorijos – tai įkvėpimas ir edukacija visiems tiems, kurie svarsto įsigyti meno kūrinių. Kartu šie pasakojimai – ir puiki galimybė meną patirti kitaip.

Šį kartą kolekcininkas Ramutis Petniūnas pasakoja, kodėl atsargiai žiūri į šiuolaikinį meną, dalijasi per kelis dešimtmečius sukaupta patirtimi ir prisimena, kaip rizika ir kurioziškos situacijos gali atvesti prie netikėtų atradimų.

Pokalbį skaitykite artnews.lt!

Kazimiero Brazdžiūno ir Kristijono Žungailos paroda „Pervargimas“ galerijoje „Meno parkas“ Kaune Fotoreportažas iš tarptautinio performansų vakaro „The Shape of Things to Come“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3