Naujienos

„Pokalbiai su kolekcininkais“. Daiva Lialytė: įsitikinau – meno paslaptis egzistuoja

„Lewben Art Foundation“ (LAF) ir artnews.lt pradeda ciklą „Pokalbiai su kolekcininkais“. „Lewben Art Foundation“ savąją kolekciją augina jau beveik dešimt metų ir 2022 m. rudenį planuoja atidaryti meno centrą Bernardinų g. 6-12, Vilniuje. Šiuo projektu kartu su menotyrininke Karolina Tomkevičiūte ir fotomenininku Visvaldu Morkevičiumi LAF nori supažindinti Jus su kolekcininkais ir papasakoti apie jų patirtis.

Daiva Lialyte. Visvaldo Morkeviciaus nuotrauka
Kolekcininkė Daiva Lialytė (Visvaldo Morkevičiaus nuotr.)

Projektas pristatys žmones, kuriuos sieja aistra menui. Vieni jų – meno kolekcininkai, mecenatai, o kiti – išskirtinių kultūrinių patirčių medžiotojai. Šiame straipsnių cikle kalbėsime apie tai, kaip gimsta meno kolekcijos, kokių netikėtų istorijų nutinka ir kokia naudą bei vertę kuria domėjimasis menu. Vienų pašnekovų sukauptoms kolekcijoms jau prireikė muziejų, o kiti meno kūriniuose įprasmina asmenines patirtis. Šių žmonių istorijos – tai įkvėpimas ir edukacija visiems tiems, kurie svarsto įsigyti meno kūrinių. Kartu šie pasakojimai – ir puiki galimybė meną patirti kitaip.

Pirmoje šių pokalbių ciklo dalyje kalbiname meno mylėtoją, kolekcininkę, komunikacijos ekspertę ir „Integrity PR“ vadovę Daivą Lialytę. Ji dalijasi savo patirtimis, atradimais ir istorijomis, kurias padovanojo menas. Kolekcininkė sako, kad jau seniai suprato, jog savo kasdienybėje nenori tuščių sienų, o kultūra būtina kaip oras.

Visą pokalbį rasite artnews.lt

 

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paroda „Reaktyvuojant miestą“ Vilniaus „Paupio“ kvartalo lauko erdvėse SetP Stanikas projektas „Jūros / Les mers“ Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27