Naujienos

Pokalbiai su kolekcininkais. Rolandas Valiūnas – kolekcininkas, gyvenantis muziejuje su 7000 eksponatų

„Lewben Art Foundation“ (LAF) ir artnews.lt pradėjo ciklą „Pokalbiai su kolekcininkais“ 2021 m. birželio mėnesį. „Lewben Art Foundation“ savąją kolekciją augina jau beveik dešimt metų ir 2022 m. rudenį planuoja atidaryti meno centrą Bernardinų g. 6-12, Vilniuje. Šiame projekte kartu su menotyrininke Karolina Tomkevičiūte ir fotomenininku Visvaldu Morkevičiumi LAF supažindins Jus su kolekcininkais ir papasakos apie jų patirtis.

01 kolekcininkas rolandas valiunas visvaldo morkeviciaus nuotrauka
Kolekcininkas Rolandas Valiūnas (Visvaldo Morkevičiaus nuotr.)

Projektas pristato žmones, kuriuos sieja aistra menui. Vieni jų – meno kolekcininkai, mecenatai, o kiti – išskirtinių kultūrinių patirčių medžiotojai. Šiame straipsnių cikle kalbame apie tai, kaip gimsta meno kolekcijos, kokių netikėtų istorijų nutinka ir kokia naudą bei vertę kuria domėjimasis menu. Vienų pašnekovų sukauptoms kolekcijoms jau prireikė muziejų, o kiti meno kūriniuose įprasmina asmenines patirtis. Šių žmonių istorijos – tai įkvėpimas ir edukacija visiems tiems, kurie svarsto įsigyti meno kūrinių. Kartu šie pasakojimai – ir puiki galimybė meną patirti kitaip.

Antroje šių pokalbių ciklo dalyje kalbiname Rolandą Valiūną – kolekcininką, Lietuvos meno pažinimo centro „Tartle“ steigėją, Investuotojų forumo valdybos pirmininką ir advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ vadovaujantįjį partnerį. R. Valiūnas – žmogus, sukaupęs įspūdingą kolekciją, patirtį ir tikrąja to žodžio prasme gyvenantis muziejuje.

Visą pokalbį rasite artnews.lt

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paroda „New Age of Baltic" Seule, Pietų Korėjoje Naujas kūrinys kolekcijoje – Viola Głowacka drobė „Atėnų namai. Maras IV“
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3 Group 4 Group lt 35 Group lt 27