Naujienos

Pokalbiai su kolekcininkais. Vilius Kavaliauskas: verslų gali nelikti, bet kultūra ir menas išlieka amžiams

„Lewben Art Foundation“ (LAF) ir artnews.lt tęsia ciklą „Pokalbiai su kolekcininkais“. „Lewben Art Foundation“ savąją kolekciją augina jau beveik dešimt metų ir 2024 m. pradžioje planuoja atidaryti meno centrą Bernardinų g. 6-12, Vilniuje. Šiame projekte kartu su menotyrininke Karolina Tomkevičiūte ir fotomenininku Visvaldu Morkevičiumi „Lewben Art Foundation“ supažindina jus su kolekcininkais ir pasakoja apie jų patirtis.

VM05233
Kolekcininkas Vilius Kavaliauskas (nuotr. Visvaldo Morkevičiaus)

Projektas pristato žmones, kuriuos sieja aistra menui. Vieni jų – meno kolekcininkai, mecenatai, o kiti – išskirtinių kultūrinių patirčių medžiotojai. Šiame straipsnių cikle kalbame apie tai, kaip gimsta meno kolekcijos, kokių netikėtų istorijų nutinka ir kokia naudą bei vertę kuria domėjimasis menu. Vienų pašnekovų sukauptoms kolekcijoms jau prireikė muziejų, o kiti meno kūriniuose įprasmina asmenines patirtis. Šių žmonių istorijos – tai įkvėpimas ir edukacija visiems tiems, kurie svarsto įsigyti meno kūrinių. Kartu šie pasakojimai – ir puiki galimybė meną patirti kitaip.

Šį kartą Karolina Tomkevičiūtė kalbina Vilių Kavaliauską – verslininką, kolekcininką, „Lewben Art Foundation“ įkūrėją ir meno mecenatą – jis dalijasi savo patirtimi meno pasaulyje ir planais, kas laukia „Lewben Art Foundation“ kolekcijos ir jos naujų namų.

Pokalbį skaitykite artnews.lt!

Fotoreportažas iš Nikitos Kadano parodos „Oda ir kiautas“ atidarymo Fotoreportažas iš specialių „Kino pavasario“ seansų „Lewben Art Foundation“ erdvėse
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Pokalbiai LT2 Group lt 33 Group 3