Naujienos

Vilniuje paskelbtas konkurso „Jaunojo tapytojo prizas 2016“ nugalėtojas

Spalio 28 dieną Vilniuje, galerijoje „CECHAS VILNIUS“ įvyko vienas iš svarbiausių meno renginių Baltijos šalyse – „Jaunojo tapytojo prizas 2016“. Profesionali tarptautinė vertinimo komisija iš visų aplikavusiųjų į konkursą išrinko 15 finalistų, kurie pretendavo į pagrindinį prizą. Menotyrininkų, kuratorių ir dailininkų komisija kone vienbalsiai nusprendė, kad šiemet prizas atitenka lietuvių tapytojai Rosandai Sorakaitei. Menininkė apdovanota 2.500 EUR bei jai suteikta galimybė tobulintis menininkų rezidencijoje ICA Budapest (apgyvendinimas + studija dviems mėnesiams 2017 m. gegužės ir birželio mėn.).

PA280335
Julija Dailidėnaitė, Arūnas Šileris ir Mindaugas Klusas (Nuotr. aut. Tomas Ivanauskas)

Renginio organizatoriai ir projekto mecenatai kasmet paskiria dvi papildomas paskatinamąsias premijas (po 500 eur). Jos buvo įteiktos Adriānai Vīgnere (Latvija) ir Vitai Opolskytei (Lietuva).

Jau septynerius metus projekto naujienų portalas yra vienas didžiausių media kanalų Baltijos šalyse – DELFI.lt, kuris kasmet įsteigia Publikos prizą. Šiemet šį prizą laimėjo Dovilė Bilkštienė (Lietuva).

„Jaunojo tapytojo prizas 2016“ tarptautinė vertinimo komisija:

Tina Kaplár, artguideeast.com / Vengrija
Ugnė Bužinskaitė, Lewben Art Foundation / Lietuva
Aleksandro Shchelushchenko, TSEKH galerija, galeristas / Ukraina
Andrius Zakarauskas, tapytojas / Lietuva
Siimas Preiman, Tallinn Art Hall, Kuratorius / Estija
Lino Lago, tapytojas / Ispanija

Konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ mecenatai: Lewben Art Foundation, Dali Van Rooij Rakutyte, Mindaugas Raila ir Nicolas Ortiz šeima.

Jau aštuntąjį kartą vykęs projektas „Jaunojo tapytojo prizas“ (JTP) – vienas reikšmingiausių meno renginių Baltijos šalyse. Šis projektas apjungia Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunuosius menininkus bendram tikslui – pristatyti savo šalies identitetą, meno mokyklų praktikas bei asmeninį kūrybinį potencialą. Menotyrininkų teigimu, projektas jau tapo savotišku Baltijos šalių jaunosios kartos tapybos metraštininku bei reikšminga platforma jauniesiems kūrėjams.

Daugiau apie projektą skaitykite čia.

Lino Jusionio paroda „Nuopuolis“ galerijoje „Vartai“ Konkurso „Jaunojo tapytojo prizas 2016“ apdovanojimai
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3