Naujienos

„Vilnius Mama Jazz“ festivalyje – „Lewben Art Foundation“ ekspozicija

„Vilnius Mama Jazz“ prasidės ketvirtadienį ir vyks gegužės 26-29 dienomis. Aukštos meninės vertės muzikos mėgėjus į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą sukvies ne tik pasaulinio garso džiazo žvaigždžių koncertai, bet ir galybė kitų veiklų – nuo konferencijos, kurioje filosofai, intelektualai ir muzikos industrijos atstovai dalinsis mintimis iki „Lewben Art Foundtation“ kuruojamos šiuolaikinio meno ekspozicijos.

IMG 8892
Pedro Reyes. Visuomenė be ginklų (Smuikas IX), 2014. „Lewben Art Foundation“ kolekcija

Nuo pat pirmos festivalio dienos Lietuvos nacionaliniame dramos teatre veiks „Lewben Art Foundation“ kuruojama šiuolaikinio meno paroda „Menas kaip ginklas / Visuomenė be ginklų“.

„Lewben Art Foundation“ antrus metus bendradarbiauja su „Vilnius Mama Jazz“ ir šiemet pristatys dalį savo tarptautinės šiuolaikinio meno kolekcijos kuruotoje ekspozicijoje, kurioje – vieno ryškiausių Lietuvos menininkų Žilvino Kempino instaliacija „Fontanas“ ir Meksikos menininko Pedro Reyes kūrinys „Visuomenė be ginklų (Smuikas IX)“.

Žilvino Kempino darbai yra abstraktūs, nesusiję su jokia politine situacija, neoperuojantys jokiu kontekstu, todėl bendražmogiški ir universalūs. Kūryboje menininkas naudoja mažai elementų, šiuo atveju – juostelę iš vaizdo kasetės ir ventiliatorių. Nedidelis elementų kiekis kuria didelį poveikį ir daug reikšmių – Ž. Kempino kūriniai kupini energijos, laisvės interpretacijoms ir nuolat stebinančių žiūrovus netikėtumų.

Pedro Reyes kūrinys – itin aktualus tiek muzikiniame festivalio, tiek pasauliniame geopolitiniame kontekstuose. Tai projekto „Visuomenė be ginklų“ (angl. Disarm) dalis. Šio projekto tikslas – iš ginklų sukurti muzikos instrumentus, kuriais galima groti. Juos galima užprogramuoti ir valdyti kompiuteriu, o skambesio galimybės tokios plačios, kad galima surengti puikų muzikos koncertą!

Rygoje – pirmoji Baltijos šalyse privačių šiuolaikinio meno kolekcijų paroda Paroda „Paralelinis laikas“ Vytauto Kasiulio dailės muziejuje
Group lt 31 Group lt 30 Group lt 2 Group lt 32 Group lt 33 Group 3